DUYGU

 

Etrafimdaki hersey benim bir yansimamdir. Sen bensin, ben senim.
Bir önceki anın bir sonraki an üzerinde zerre kadar ağırlığı yoktur.

 

Duygu, seyyah bir kriyabandir.

ODTÜ Sosyoloji Bölümü’nde okudu. Yerleştiği Hollanda’da spiritüel uygulamalarda bulunmaya ve yoga yapmaya başladı. Hindistan ziyaretleri sırasında çeşitli aşramlarda kalarak uygulamalarını derinleşti, bu sırada Dalai Lama ve Sai Baba’yla karşılaştı. Arayışını İran, Pakistan, Avusturalya, Romanya, Fransa, Almanya, Hollanda ve İspanya’da sürdürdü. Türkiye’ye döndüğünde ailesiyle birlikte Kabak Koyu’nda Helin Kamp’ı kurdu ve 7 yıl süresince, dünyanın ve Türkiye’nin pek çok yerinden spirituel alandan isimlerle bir yandan çalışma olanağı bulurken, bir yandan onları ve öğrencilerini ağırladı; farklı konseptlere sahip kamplar organize etti.

Yoga eğitmenliğini; Hindistan’da Sivananda ekolünden olan Yoga Vidya Gurukul’dan, Bodrum Yoga Center’da Yoga Alliance eğitmeni Monika Munzinger’den ve USA Integrated School of Yoga’nın kurucusu Swamini Mataji Ma Shakti Devi’den aldığı eğitimlerle destekledi. Geleneksel Hatha Yoga, Raja Yoga, Entegral Yoga, Aştanga Yoga, Power Yoga ve Yoga Sports, Artistik Yoga ve Yoga Terapi metot ve stillerinde uzmanlaştı.

Meditasyon, Kalp Imgelemesi ve Kriya Pranayama alanlarındaki calismalarina The School of Remembering / Hatırlayış Okulu’nun ‘Aydınlanmış Kalbin Uyanışı’ eğitimini ve 3 yıldır bu atölyeyi Turkiye’de cevirme deneyimini ekledi. Daniel Mitel’le yaptığı çalışmalarla meditasyonlarini hala derinlestiriyor ve Ustadin yonlendirmesiyle, Yogananda’nin ‘Bir Yoginin Otobiyografisi’ kitabiyla dunyaya tanittigi Kriya Pranayama / Omurga Nefesi teknigini ogretiyor. Daniel’in “Kalp İmgelemesi: Aydınlanmaya Bir Yol” kitabını ve çeşitli makalelerini Türkçeleştirdi; şu günlerde de Üstadın Drunvalo Melchizedek’le ortak yazdığı ‘Journeys into the Heart’ kitabını çeviriyor.

Duygu, Samanik yolculuklar, Ananda Shakti Kundalini Yoga, Aromaterapi ve Rebirthing alanlarındaki çalışmalarını sentezleyerek oluşturduğu yöntemle, beden / hücre hafızasını da terapiye dahil ederek; inanç kalıplarını saptama, anıları çağırma, enerji alanından beslenen varlıkları yollama süreçlerine ve böylece kişinin şifa bulmasina rehberlik ediyor. Öğretisi Kalbi merkeze alıyor ve herkesin kendi kendisinin Üstadı olduğu bilincini taşıyor.

Duygu’nun Ruhsal Isik Bedenimiz olan Merkaba’si aktif; cok genc yaslardan beri bir vejetaryen; bir oğlan çocuk, 1 köpek ve 2 kediyle yaşıyor; evinin salonunu stüdyo olarak kullanıyor.

Sertifikalar

ODTÜ Diploma

Yoga Vidya Gurukul Certifie

Yoga Vidya Gurukul Certifie 2

Bilkent İletişim Akademisi Seslendirme Katılımcı Sertifikası

Aspects Yoga – Teacher Training

ATIH Certificate Duygu

 

Spiritüel TV

Youtube Kanalı

Com filed under challenge, uncategorized, writing, writing tips tagged with meeting writing goals, nanowrimo, tips for meeting deadlines, writing challenge, writing deadlines a writer`s check list for finished homework helpers written work – write nonfiction now.